Toimintaryhmät

Ympäri Suomen toimii SAK Nuorten toimintaryhmiä. Toimintaryhmät keräävät yhteen eri alojen nuoria aktiiveja, jotka järjestävät monipuolista toimintaa ja erilaista aktiviteettia alueen nuorille työntekijöille.

Toimintaa pyöritetään nuorten omilla ehdoilla, pilke silmäkulmassa mutta asian tärkeyttä unohtamatta. Toimintamuodot vaihtelevat seminaareista toritempauksiin ja kesäpäivistä sählyturnauksiin.

Toiminta on avointa, joten jos suonissasi virtaa energiaa, joka etsii sopivaa purkautumiskanavaa, ota yhteyttä joko SAK:n toimistoon tai suoraan alla listattuihin toimintaryhmien vetäjiin.

Etelä-Savo

Sanni Rautiainen
sanni.rautiainen@gmail.com

Helsinki-Uusimaa

Marjut Pihonen-Randla
helsinki.uusimaa.sak.nuoret@gmail.com

Häme

Niina Luostarinen
HameSAKnuoret@outlook.com

Keski-Suomi

Puheenjohtaja:
Mikael Ojomaa
Puh: 0400 702 457
mikael.ojomaa@gmail.com

Sihteeri:
Olli Pylvänäinen
olli.pylvanainen@m-light.fi

Kymi

Kimmo Hyvärinen
Puh. 040 830 6410
kalamies.kimmo@hotmail.com

Lappi

Tatu Tuomela
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 040 534 0577
tatu.tuomela@sak.fi

Pirkanmaa

Iida Viljanen
Puh. 040 853 7006
iidavi@hotmail.com
www.facebook.com/SAK.Nuoret.Pirkanmaa

Pohjanmaa

Jenni Hotakainen
Kokkola
Puh.  040 937 1153
jenni.turpeinen@gmail.com

Antti Kuutti
Seinäjoki
Puh. 050 463 1560
kuutti.antti@gmail.com

Pohjois-Karjala

Eveliina Reponen
Puh. 045 112 6396
eve.reponen@gmail.com

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Tatu Tuomela
SAK:n järjestöasiantuntija
Puh. 040 534 0577
tatu.tuomela@sak.fi

Pohjois-Savo

Toni Mäkinen
Puh. 040 507 9861
ttmakin@gmail.com

Satakunta

Satu Mäenpää
satumaenpaa@luukku.com.
Puh. 040 410 7436

Varsinais-Suomi

Essi Rajakangas
essi_rajakangas@hotmail.com